JoomlaLock.com All4Share.net
Szanowni Państwo   Pragnę z radością poinformować, ze dnia ...
Grupa MISTERIUM działająca przy Parafii Narodzenia Najświętszej
W związku z ogłoszoną pandemią  COVID-19 informujemy, że ...
Witam,oferuje przepyszne, rosyjskie i własnoręcznie lepione ...
Od 30 maja noszenie maseczek nie będzie obowiązkowe w ...
Święto Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej Limanowa 2019

Zebranych proszę o powstanie -Poczet sztandarowy Oddziału Kongregacji w Limanowej wprowadzić

Szanowni Państwo

Po raz 24 w Limanowej obchodzimy Święto Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej.

Witam bardzo serdecznie członków naszej Kongregacji, najstarszej organizacji pracodawców w Europie, obchodzącej w tym roku 609 lata istnienia.  Witam bardzo serdecznie; Posłów na  Sejm RP Panią Urszulę Nowogórską i Pana WIESŁAWA JANCZYKA, witam  starostę Powiatu Limanowskiego MIECZYSŁAWA URYGĘ , witam księdza STANISŁAWA WOJCIESZAKA –kapelana  rzemieślników i kupców, witam naczelnik Urzędu Skarbowego w Limanowej Pana Jakuba Ziębę , witam Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy – Marka MŁYNARCZYKA, , witam  Starszego  Cechu, Józefa CURZYDŁO,  witam Prezesa  Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej Pana Wiesława Jopka, oraz Jego zastępców Jacka Fortunę i Zbigniewa Burdaka, a także redaktora Mariana Satałę, witam  Prezes Oddziału Kongregacji w Myślenicach Panią LUCYNĘ GOWIN z delegacją, witam Prezesa Oddziału Kongregacji w Proszowicach Panią Ninę Maletę z ekipą ,  witam Prezesa Oddziału Kongregacji w Brzesku Bogdana Baranka oraz Jego zastępcę Katarzynę Pacewicz- Pyrek , witam Romana Gawrysiaka sekretarza Rady Kongregacji, witam Dariusza Michalaka z małżonką – Prezesa ARTIM- u, organizatora Targów Bożonarodzeniowych i Wielkanocnych na rynku krakowskim, witam poczty sztandarowe z Krakowa, Proszowic, Myślenic i Limanowej, , witam pana Budacz Józefa   – redaktora Gazety Krakowskiej, oraz Pawła Graba- redaktora naczelnego TV 28 witam Kapelę NOWAKI  wraz z wodzirejem Janem Lorkiem                                         -witam wszystkich obecnych członków Kongregacji oraz gości na naszym Święcie

 

Szanowni Państwo

Od powstania Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej minęło 609 lat, a 82 lat minęły od założenia naszego Oddziału w Limanowej,a 24 lata od  reaktywowania  naszego Oddziału.

 Limanowska organizacja trwale wrosła w krajobraz naszego pięknego miasta i powiatu.    Stało się to dzięki Państwa działalności i aktywności, Waszym  prężnym działaniom społecznym, zawodowym i organizacyjnym.

 I za to pragnę wszystkim członkom  bardzo serdecznie podziękować.

Czasy są bardzo trudne szczególnie dla rodzimego biznesu, ekspansja sieci z Zachodu , a nawet w wielu przypadkach przyzwolenie na ich działania miejscowych władz, powodują likwidację wielu rodzimych firm, a sytuacja gospodarcza pozostałych jest na granicy opłacalności.                                                                                                                                                    Do miejscowych władz mamy prośbę o rozwiązanie  trapiącego naszych członków problemu; mianowicie prosimy o ograniczenie  handlu dokonywanego przez  Rumunów i Bułgarów na byłym placu targowym przy ulicy Kilińskiego, którzy nie posiadając kas fiskalnych, nie płacąc  ZUS -u i podatków odbierają naszym Polskim firmom znaczny dochód.

 

  Chciałbym wszystkim  serdecznie podziękować za to że jeszcze trwamy, że jeszcze dzięki Waszemu zaangażowaniu , działalność firm miejscowych ma sens –

Szanowni Państwo w mijający 2019 roku dla naszych członków był rokiem ważnym, jednak część z nas zmuszona koniunkturą na runku zlikwidowała swoje interesy, rezygnując z członkostwa w Kongregacji,  a część w znacznym stopniu je ograniczyła.

Jednakże mimo tych przeciwności w dalszym ciągu aktywnie działamy i dzięki aktywności członków  Kongregacji w Limanowej w nasze szeregi wstępują nowi właściciele firm i zakładów z terenu powiatu limanowskiego 

Dla członków w 2019 r.   organizowaliśmy ;

Następujące  imprezy rekreacyjne, kulig w miejscowości Szczawa , wyjazd na kręgle do Brzeska, wycieczkę  do HAJDUSZLOBOSZLO  na Węgry,  zawody w strzelaniu z broni pneumatycznej i sportowej+ grill,  DZIEŃ DZIECKA i Mikołaja dla dzieci przebywających w limanowskim szpitalu . Wycieczka na Mazury i do Truskawca na Ukrainie. Konkurs Palm Wielkanocnych oraz konkurs szopek Bożonarodzeniowych organizowanych przez parafię w Limanowej.  Po raz pierwszy nasz Oddział zaprezentował się w trakcie Targów Bożonarodzeniowych na Rynku w Krakowie. 

                                                                                                                                                      Dobrze układa się współpraca z Cechem Rzemiosła i Przedsiębiorczości oraz Regionalnym Stowarzyszeniem Przedsiębiorców, bardzo dobra współpraca z Dyrektorem Powiatowego Urzędem Pracy.                                                                  

 Po raz kolejny w tym roku wspólnie ze Szkołą nr 3 w Limanowej dla dzieci z polskich rodzin   w Truskawcu na Ukrainie, którymi opiekuje się Pani Eugenia Dąbrowska przekazaliśmy dary w postacie , zeszytów, książek, piórników plecaków i innych niezbędnych  artykułów .     

Wszystkim tym, którzy włączyli się  w organizacje oraz sponsoring imprez  chciałbym przekazać najserdeczniejsze podziękowania i liczę że w nowym 2020 roku Wasza aktywność i pomoc potrzebującym będzie na niezmienionym poziomie

 

 Pragnę przekazać najserdeczniejsze podziękowania za pomoc w organizacji imprez :  Tadeuszowi Witeckiemu Markowi Bednarczykowi  , Marcie Bednarczyk, Grażynie Michura, Krzyśkowi Biedzie. Wiesławie TĄTA i Bogusławowi Juszkiewiczowi za prowadzenie Kroniki                                                                                              -,  Grzegorzowi WYGODZIE organizatorowi” Kupieckiego Mikołaja i Dnia Dziecka ” dla dzieci przebywające w limanowskim szpitalu, którego sponsorami paczek  byli;  BEDNARCZYK MAREK,  WARDĘGA TADEUSZ, RĄCZKOWSKI KAZIMIERZ, GRZEGORZ WYGODA, TOMASZ  WYGODA,  MIROSŁAW WIGURA i CHEŁMECKI PIOTR,  w charakterze MIKOŁAJA i maskotki ZOZOLEK wystąpił TADEUSZ WITECKI – jako maskotka HIBI wystąpił Wygoda Tomasz.  ,                                                                                              panom Tadeuszowi WITECKIEMU, Bogusławowi JUSZKIEWICZOWI , Czesławowi Sobczakowi i Markowi BEDNARCZYKOWI, Krzysztofowi Sobczakowi oraz Paniom Wiesławie Tąta i Elle Witeckiej za pełnienie funkcji pocztu sztandarowego naszego Oddziału i udział w wielu uroczystościach miejskich, powiatowych  i kongregacyjnych.

 

W trakcie posiłku organizatorzy imprez  z ramienia Kongregacji przekażą szczegółowe informacje na temat imprez organizowanych dla członków i sympatyków

Dyplomy raków:                           Medale Oddziału;

1/Bugajski Edward                   1/Tokarczyk Zbigniew -  brązowa X

2/Wigura Mirosław                   2/Stanisz Stanisław    -  brązowa    X

3/Pławecki Stefan                   3/Michura Grażyna   -   srebrna

4/Hajnold Stefan                     4/ Papież Jerzy  -   srebrna

5/Borowicz Fryderyk X              5/Witecka Ełła   -   srebrna

6/Kęska Agata   X                    6/Uryga Mieczysław  -  złota

7/Wygoda Grzegorz X               7/Sułkowski Bogdan  -  złota

8/Czamara Marek X                   8/Michalak Dariusz   -  złota

9/Stach Józef                                                                                                                                  

Chciałbym też w imieniu zarządu serdecznie podziękować   TADEUSZOWI WITECKIEMU za ogromny wkład pracy w przygotowaniu imprez.

Poczet naszego Oddziału proszę wyprowadzić

 

Newsletter

Jeżeli chcesz być na bieżąco z informacjami na naszej stronie, zapisz się do newslettera.
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…